ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ


Швейцарсько-український проєкт DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» в межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом!»


Студенти опанували ресурси проєкту на бінарному занятті



Викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету (Zaporizhzhia National University) долучились до Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», який реалізується Цюрихським педагогічним університетом (PHZH) за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC). В межах проєкту доценти кафедри Олена Андрющенко і Людмила Шульга з 14.04 по 14.05.2024 року проходять навчання на тренінгу для педагогічних та науково-педагогічних працівників педагогічних закладів вищої освіти «СТАЄМО СИЛЬНІШИМИ РАЗОМ»!

30 квітня 2024 року до ресурсів проєкту долучились студенти першого курсу спеціальностей «Дошкільна освіта» і «Початкова освіта». Бінарна зустріч з інтеграцією курсів фахових методик дозволила практично опанувати теоретичні засади освіти для демократичного громадянства (ОДГ) та освіти з прав людини (ОПЛ). Чим відрізняється демократична школа від авторитарної? Які цінності покласти в основу взаємовідносин педагога з дітьми? Які права має кожна дитина? Відповіді на ці та інші питання було запропоновано студентам знайти самостійно під час різних видів активностей у командній взаємодії.

Студенти в командах опанували ключові поняття демократичних засад під час перегляду коротких відео про ідентичність, відповідальність, права і свободи, уряд і політику та створили на ресурсі jamboard.google.com відповідний фрейм.

В ознайомленні та обговоренні в командах статей Конвенції про права дитини здобувачі освіти створили колажі до ст. 5 «Повага до батьківських прав», ст. 8 «Захист індивідуальності», ст.13 «Свобода самовираження», ст..19 «Захист від насильства» в гугл презентації.

Під час інтерактивної вправи «Якби я був/була чарівником…» студенти на платформі Canva створили в командах фантазійні образи суперсил для того, щоб чоловіки, жінки та діти ніколи більше не пережили того, що трапилося під час війни.

Рефлексія показала, що здобувачі освіти збагатили свою свідомість розумінням ключових понять, принципів та цінностей, пов'язаних із демократією, правами людини та громадянськими обов'язками. Відкритий діалог стимулював студентів до активного обговорення важливих питань, що стосуються прав людини та демократії, висловлення власних поглядів, удосконалення вміння слухати інших та розвитку навичок критичного мислення. Зустріч надихнула студентів на дію, захист прав дитини та підтримку демократичних цінностей в закладі освіти.

Інформація на сайті ЗНУ